úl Optimal
výroba a prodej úlů
úl Optimal
Přejít na obsah
třívrstvá smrková deska, SWP, bednící deska
rozměry:
tl. 27mm
přibližná hmotnost:  
14kg/m2
materiál:
dřevo


Dostupnost: SKLADEM
2000x500x27
hmotnost přibližně 14kg
1.100,00Kč
Přidat

Z tohoto materiálu je vyrobena většina částí našich úlů. Materiál je již na povrchově upraven, odpadá tedy natírání plochy, natřete pouze řezné hrany a úchopy.
Třívrstvé dřevěné desky jsou vyrobené ze 3 navzájem slepených vrstev jehličnatého dřeva. Vnější vrstvy se skládají z na šířku slepených podélných lamel, střední vrstva se skládá z příčně ložených lamel. Díky této konstrukci je dosažena vynikající tvarová stabilita a pevnost tohoto materiálu. Pro lepení je použité vysoce jakostní voděodolné lepidlo. Povrchová úprava je obustranně provedena melaminovou pryskyřicí, která je vytvrzena za vysoké teploty.
Deska má vynikající mechanické vlastnosti, které v mnoha ohledech předčí běžné prkna nebo fošny, které vlivem měnící se vzdušné vlhkosti neustále pracují, bobtnají a zase sesychají, vznikají praskliny. Tyto nežádoucí projevy jsou u třívrstvých desek téměř úplně odstraněny.
Tento materiál je primárně určen jako bednící systém pro betonové prvky staveb. Jeho výborné mechanické vlastnosti a předurčení pro vysoké namáhání ve vlhkém prostředí, nejsou při použití na výrobu úlu Optimal zdaleka využity.

Návrat na obsah